Новини партнерів

Застосування портативних LIBS аналізаторів

LIBS technology

Ви можете приєднатися до зростаючих рядів учених, використовуючих LIBS для своєї польової роботи!

Університетські дослідники продовжують знаходити нові застосування для портативних LIBS аналізаторів SciAps.

SciAps Z – саме передове у світі портативне облаштування LIBS.

Z оснащений спектрометром широкого діапазону(190-950 нм), і вбудованим продуванням аргоном. Він здатний вимірювати кожен елемент періодичної таблиці. Z також оснащений програмним забезпеченням для ПК, дозволяючим операторам вибирати власні налаштування, будувати калібрувальні криві і методи, а також настроювати об’єм попередньої обробки спектру. Портативний прилад важить близько 2 кг і може бути транспортований у будь-яку точку світу для миттєвого елементного аналізу.

LIBS technology

Деякі недавні публікації про використання SciAps Z

Discriminating Volcanic Centers with Handheld Laser Induced Breakdown Spectroscopy(LIBS)

R.Harmon et al., Journal of Archeological Science 98, 2018 pg. 112-127.

У цій публікації автори аналізують різноманітні магматичні породи вулканічного походження. Вони демонструють, що походження кам’яних артефактів може бути ідентифіковане в польових умовах за допомогою портативних LIBS.

Looking at carbon cycle data by analyzing carbonate rocks with handheld LIBS

Jack Murphy, Department of Geosciences, Princeton University

Summary provided by Dr. Murphy:

«Наша дослідницька група розглядає еволюцію вуглецевого циклу і глобальної кліматичної системи в історії Землі. Одним із способів дізнатися про цю історію являється вимір і інтерпретація сигналів, записаних в хімії карбонатних порід. Дві конкретні області, що представляють інтерес для нашої групи, – це процеси, які контролюють хімічний склад морської води в геологічному масштабі часу, і процеси, що відбуваються після відкладення, які впливають на хімічний склад карбонатних відкладень і гірських порід.

У липні 2018 року у нас була можливість використати портативну систему SciAps LIBS в польовій кампанії у віддаленому районі гір Вернеке на території Юкона. Перед від’їздом був проведений день з калібруваннями приладів для елементів, що цікавлять, з використанням відомих зразків матеріалів із складом, аналогічним породам, які ми аналізуватимемо в польових умовах. Прилад легко витримав доставку на Юкон. На місці під час щоденних походів інструмент перевозили в рюкзаку, щоб використати його безпосередньо на скельних породах. Інструмент також використовувався на ручних зразках, привезених у базовий табір. Система SciAps LIBS виявилася надійною і надійною, надаючи швидкі відтворні дані для широкого спектру елементів. Особливий інтерес представляли дані по ключових легенях елементам, для яких XRF працює погано або не може виявити взагалі.»

Chemostratigraphic analysis using Laser Induced Breakdown Spectroscopy : Mars, by way of the Newark Basin

Naomi Joyce Rodgers(1), Sean Kinney(2), Kevin Lewis(2), Paul Olson(2), Johns Hopkins University(1) and Lamont – Doherty Earth Observatory of Columbia University(2)

Роджерс із співавторами виконав дослідження на пробній ділянці басейну Ньюарка і показав, що портативні LIBS забезпечують метод швидкого хімічного аналізу для визначення геохімічних трендів в осадових товщах.