Новини компанії

Ремонт приладу «Омметр «Віток»

Сервісним центром ТОВ “НВП “Гроутехник” виконаний комплекс робіт по ремонту приладу омметра “Віток”.

Призначення омметра "Віток"

Омметр призначений для виміру електричного опору постійному струму об’єктів, що мають значну індуктивність: обмоток силових трансформаторів, генераторів і електродвигунів, а також жил силових кабелів (на металевих каркасах) і так далі.

Омметр дозволяє автоматизувати методи виміри, що регламентуються ГОСТ 3484 і Методичними вказівками ОРГРЕС, замінюючи використання комплексів устаткування (акумулятора, вольтамперметрів, мостів і так далі) і виключаючи суб’єктивність оцінки. Прилад випускається з мережевим (50Гц, 220В) і комбінованим (мережа/ акумулятор) живленням.

Результати вимірів і обчислень відображаються на багатофункціональному рідкокристалічному дисплеї. Час виміру залежить від індуктивності контрольованого об’єкту.

Прилад добре зарекомендував себе в ході дослідної експлуатації на різних підприємствах енергетичного комплексу, таких як Обленерго, ТЕЦ і трансформаторні заводи України. Може застосовуватися як омметр, так і як мікроомметр.

Результати діагностики омметра "Віток"

В ході ремонтних робіт сервісними інженерами “НВП “Гроутехник” були виявлені наступні несправності:

  • вигорання доріжок на платі (див. мал. 1);
  • вихід з ладу резисторів R9, R10 і діода VD5 (див. мал. 2);
  • вигорання резистора R10 (див. мал. 3).

Малюнок 1 – Вигорання доріжок на платі

Омметр Віток. Вигорання резистора R9 і діода VD5

Малюнок 2 – Вигорання резистора R9 і діода VD5

Омметр Віток. Вигорання резистора R10

Малюнок 2 – Вигорання резистора R10

Виконання робіт по ремонту омметра "Віток"

Для відновлення працездатності омметра “Віток” сервісними інженерами ТОВ “НВП “Гроутехник” була виконана робота по відновленню доріжок в платі, заміна резисторів R9 і R10 і діода VD5.

По підсумку ремонту прилад знаходиться в справному технічному стані і готовий до експлуатації.

Слід підкреслити, що за рахунок дрібновузлового ремонту, який дає можливість не замінювати цілий модуль, а елемент цього вузла, що тільки вийшов з ладу, дозволяє оптимізувати вартість виконуваних робіт.

Також завдяки високій кваліфікації фахівців рівня розробника сервісний центр “НВП “Гроутехник” відновлює великий спектр устаткування, що не входять в постійний асортимент компанії.

Вчасне звертання в сервісний центр “Гроутехник” дозволить понизити витрати на ремонт, виявити і попередити аварійні відмови і несправності устаткування.

Сервісний центр “НВП “Гроутехник” – це компетентність, надійність, оперативність і якість виконаних робіт!