Новини галузі

Ручний сканер для небезпечних речовин

сканер хімічних речовин

Дослідники  з Інституту прикладної фізики твердого тіла ім. Фраунгофера, Германія, розробили ручний сканер, здатний виявляти небезпечні речовини.

У сканері датчик може виявляти вибухові, токсичні і інші небезпечні речовини в режимі реального часу, надання допомоги в надзвичайних ситуаціях. Негайне виявлення небезпечних речовин на місці злочину або після терористичного нападу, нещасного випадку на промисловому підприємстві: усюди, де поширюються хімікати непередбачуваним чином.

Такий аналіз, зазвичай, займає багато часу, враховуючи, що процес включає проби, узяті з місць подій і відправленя їх до сторонньої лабораторії. Проте, на думку дослідницької групи, використання ручного сканера, швидше за все, прискорить процес, що дозволить оперативному персоналу реагувати практично негайно.

Для розробки ручного сканера дослідники створили вимірювальний пристрій, натхненний інфрачервоною спектроскопією зворотного розсіяння. Вони об’єднали надзвичайно швидкі перебудовувані квантові каскадні лазери з оптикою, що настроюється для передачі і прийому, та програмне забезпечення для управління і виявлення, а також швидкі інфрачервоні детектори.

«Такі пристрої повинні компенсувати неминучі рухи руки і при цьому мати можливість виявляти переконливий спектр за короткий час. Разом з IPMS Fraunhofer ми розробили мініатюрний квантовий каскадний лазер із зовнішнім резонатором, який здатний сканувати увесь спектральний діапазон лазерного чіпа за лічені мілісекунди”
– пояснив д-р Стефан Хаггер, керівник проекту і учений з Fraunhofer IAF.

За даними дослідників, вимір заснований на виборчому спектральному освітленні мети в діапазоні довжин хвиль від 1000 до 1300 см-1. Наявність хімічної речовини визначається інтенсивністю розсіяного світла і завдовжки хвилі освітлення. Потім «спектральний відбиток» зіставляється з інтегрованою базою даних, в якій міститься значна кількість речовин, важливих для безпеки, що робить ідентифікацію речовини негайною і точною.

За повідомленнями, під час тестування сканер виявив декілька вибухових речовин, а також їх матеріали-прекурсори. Команда має намір удосконалити систему вимірів, зробивши прилад придатним для повсякденного використання.

Мари Донлон | 03 червня 2019 р.
Джерело: Інститут прикладної фізики твердого тіла ім. Фраунгофера IAF.

До загального списку